O MNĚ

připravujeme …

Budu se těšit na setkání právě s Vámi.

Pár důvodů, proč si zaplatit kameramana na Vaši vzácnou událost:
Nespoléhejte na strýčka, který má kameru. Profesionálně natočený a sestříhaný svatební nebo jiný film je nesmrtelný a bude vás i po letech bavit. Doporučuji studia, která nabízí natáčení svatby na dvě a více kamer (jako třeba já, natáčím standardně na dvě ) . Váš strýček nebo známý se při natáčení zaměří více na tu polovinu rodiny ke které patří. Profesionální kameraman se snaží na videu zachytit všechny přítomné. Má praxi a několik takových akcí už viděl a točil, takže dokáže i poradit když si sami nevíte rady. Vzniklé video pak bude na takové úrovni, že se sním rádi pochlubíte známým.

Jak najít dobrého kameramana?
Ideální je doporučení od někoho, komu důvěřujete a třeba obdivujete jeho svatební nebo jiné video. A pokud není nikdo takový po ruce, je potřeba se obrnit trpělivostí a prohlédnout si portfolia videostudií na internetu. Ale určitě nespoléhejte jen na ně, domluvte si osobní schůzku, sledujte komunikaci, ochotu a snahu se Vám přizpůsobit. Efektní úvodní ukázka na webových stránkách s podmanivou hudbou Vám sice přiblíží nejlepší úlovky kameramana, ale neprozradí spoustu jiných věcí. Proto si při setkání nechte ukázat i další videa, třeba jednu nebo dvě celé již natočené svatby, maturitní plesy a jiné, které zpracoval.

Na čem se s kameramanem na schůzce domluvit?
Důležité je předat všechny informace o Vašem svatební dni, maturitním plese apod.. Domluvte, kde a jak se budou točit svatební portréty, stužkování a jiné (pokud máte vlastní představu). Dohodněte se i na termínu, kdy dostanete hotové DVD. Já nabízím i tzv. schvalovací DVD (to znamená, že dostanete skoro finální verzi ke které se můžete vyjádřit a navrhnou změny). Samozřejmě dojednejte i kolik to bude stát. Ale pokud možno nevybírejte jen podle ceny, ale podle toho, jak se vám líbí videa, jak (a to je nejdůležitější) komunikuje a jaký z něho máte celkový dojem. Vždyť za video zaplatíte a budete se na něj dívat celý život.